Jesteśmy jak wielka rodzina. Bo czym jest trupa cyrkowa, jak nie wielką rodziną?
28 września o godzinie 17:00 scenę Kina Elektronik przejmie trupa cyrkowa. Nie dość, że są z daleka, bo aż z Verony, to przybędą do nas z przyszłości – z roku 2057.

Sprawczynią całego zamieszania jest Asia Turkowska, autorka scenariusza. Wyreżyserowała go wspólnie z Tomkiem Solichem i tym samym powołali do życia niezwykłych bohaterów granych przez naszych aktorów. Spektakl wszyscy przygotowywali wspólnie, twórcy dali aktorom dużo wolności w stworzeniu postaci. Zaczęli od improwizacji, by potem przejść do szczegółowego rozpisania charakteru każdego bohatera. Było to wielkie wyzwanie ale też ogromna wolność dla młodych aktorów.

- Znaczenie każdego imienia jest dopasowane do charakteru postaci, a postać do człowieka. O tym się uczyliśmy – że postaci, które gramy, tak naprawdę są w nas, tylko ich jeszcze nie odkryliśmy. Na tym polega trening aktorski. - Mówi Monika, która wciela się w afrykańską Wróżkę.

- Każdy mógł dać z siebie swoje sto procent, ze świadomością tego, w czym jest dobry. Było to dla nas niesamowicie rozwojowe pracować przy czymś takim z otwartą  głową. - tak wspomina pracę przy spektaklu Paweł grający dyrektora cyrku.

Praca nad spektaklem to dla aktorów niesamowity czas odkrywania siebie. Twórcze godziny na scenie podczas prób niesamowicie zbliżają grupę, w której zawiązują się przyjaźni na całe życie.

- Jesteśmy jak rodzina. Bo czym jest trupa cyrkowa, jak nie wielką rodziną? Polegamy na sobie i ufamy, wiemy, że każdy jest w tym co robi najlepszy. To jest niesamowite doświadczenie, jak bardzo zżyliśmy się ze sobą w trakcie tych 2 lat. Nie przeżyłem nigdy takiej bliskości z ludźmi w tak krótkim czasie. Bez tego to wszystko by się nie udało. - kontynuuje Paweł.

Nie zdradzamy nic więcej, zapraszamy 28 września o godzinie 17:00 do Kina Elektronik, będzie cyrk!

 

Obsada:

Paweł Mandzewski

Barbara Angielczyk

Sara Banasiak

Alicja Baszak

Łukasz Jaszczuk

Anna Krzyżanowska

Zuta Lipowicz

Katarzyna Marchlewska

Agnieszka Miatkowska

Marta Olech

Katarzyna Piotrowska

Tomasz Reda

Joanna Rudnicka

Justyna Sikora

Michał Skoniecki

Stanisław Szewczyk

Mateusz Widlarz

Katarzyna Wiśniewska

Łukasz Zapłotny

Dawid Zaworski

oraz słuchacze I roku Filmowego Studium Policealnego

gościnnie: Mikołaj Chrostowski

 

Scenariusz: Joanna Turkowska

Reżyseria: Joanna Turkowska, Tomek Solich

Choreografia: Maciej Zakliczyński, Żaneta Mrozik

Kostiumy: Katarzyna Markiewicz

 

 

 

 

Feedback