Warszawska Szkoła Filmowa, jedna z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce, obchodząca w tym roku dziesięciolecie, otworzyła na jeden dzień swoje drzwi dla wszystkich chętnych!

Warszawska Szkoła Filmowa oferuje trzyletnie studia licencjackie z autorskim programem ukierunkowanym na zdobywanie praktycznych umiejętności, prowadzone przez doskonałą kadrę oraz z dostępem do profesjonalnego sprzętu. 
Dzień Otwarty 25 maja był unikalną okazją do zapoznania się z możliwościami uczelni, poznania wykładowców, a także praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności oraz zaprezentowanie swoich prac.

W tym roku otwarte zostało również Filmowe Studium Policealne z dwuletnim nowoczesnym programem nauczania na pięciu specjalnościach dyplomowych: reżyseria, aktorstwo, montaż, sztuka operatorska i produkcja filmowa. 

Głównymi atrakcjami Dnia Otwartego były:

- konsultacje operatorskie (które poprowadził Maciej Ślesicki), reżyserskie (Marek Brodzki), aktorskie (Piotr Zelt), fotograficzne (Lidia Piopiel), z montażu filmowego (Zbigniew Niciński) oraz z produkcji i reżyserii gier wideo (Maciej Szcześnik), zorganizowane w profesjonalnych warunkach uczelni. 

- prezentacja najciekawszych etiud absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, w których grają m.in. Marian Dziędziel, Krystyna Sienkiewicz, Paweł Królikowski czy Wojciech Solarz,

- konsultacje dla dzieci i młodzieży do studia aktorskiego Mała Filmówka,

- wykład otwarty dr hab. Prota Jarnuszkiewicza "Światło w fotografii i filmie", 

- hamburgery z kultowego Bobby Burger!

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i życzymy powodzenia na egzaminach wstępnych!
Feedback