Tegoroczny sezon festiwalowy okazał się niezwykle szczęśliwy dla studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, których nie zabrakło w selekcji programowej wszystkich najważniejszych polskich wydarzeń filmowych. Przedstawiamy listę  festiwali, na których nasze etiudy powalczyły o prestiżowe nagrody dla młodych filmowców.

Alkowi Pietrzakowi gratulujemy wygranej i zajęcie pierwszego miejsca filmem "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" oraz Julii Rogowskiej i Magdalenie Załęckiej II miejsca z etiudą "Gorzko, gorzko" podczas tegorocznej edycji prestiżowego Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych podczas 8. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Najwyżej etiudę "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" oceniło również jury 43. Lubuskiego Lata Filmowego, które przyznało nagrodę dla najlepszego Krótkiego Filmu Fabularnego.

Film "Sierpień" w reżyserii Tomasza Ślesickiego otrzymał prestiżowe, honorowe wyróżnienie Konkursu Młodego Kina na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz doceniony został na Festiwalu "Lato z Muzami" za "w niezwykle plastyczny sposób ukazujący konfrontację z dorosłością".

Z przyjemnością informujemy także, że aż pięć filmów studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej trafiło do Konkursu Młodego Kina na Festiwalu w Gdyni, oprócz nagrodzonego "Sierpnia" Tomka Ślesickiego zakwalifikowały się: "Delegacja", w reżyserii Arkadiusza Bartosiaka, "Gorzko, gorzko!" w reżyserii Julii Rogowskiej i Magdaleny Załęckiej, "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka oraz "Mr. Bad Luck" w reżyserii Bruno Brejta.

Etiuda "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" zdobyła także Grand Prix podczas tegorocznej edycji Solanin Film Festiwal. Jury festiwalu w Nowej Soli uznało, że najlepszym dokumentem jest produkcja "Nasza klątwa" w reżyserii Tomasza Śliwińskiego, a statuetkę dla najlepszej animacji odebrała Tessa Moult-Milewska za film "Pająk i muchy".

"Delegacja" w reżyserii Arkadiusza Bartosiaka otrzymał wyróżnienie w Nowogardzie za "nowatorsko zrealizowany, wykorzystujący komunikację internetową, portret podwójnego życia współczesnej Weroniki".


Pod koniec lipca ruszyła 14. edycja MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, podczas którego został zaprezentowany m.in. film "Jestem Polakiem" w reżyserii Pawła Hejbudzkiego, który zakwalifikował się do Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych


Wszystkim naszym studentom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych festiwalowych zmaganiach!

Feedback