Za nami pierwszy dzień festiwalu dla Scenarzystów Script Fiesta 2014. Festiwal otworzył Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej, reżyser, scenarzysta i producent, dr Maciej Ślesicki, wraz z Dyrektor artystyczną festiwalu, Agnieszką Kruk. 

Pierwszym wydarzeniem tegorocznej edycji festiwalu było Targowisko Twórczości Macieja Ślesickiego. To publiczna klinika scenariuszowa, w której przed publicznością omawiane są, zgłoszone wcześniej projekty filmowe i telewizyjne. Uczestnicy Targowiska mieli okazję wysłuchać porad reżyserskich, scenariopisarskich i producenckich. To 3-godzinne wydarzenie przyciągnęło do Warszawskiej Szkoły Filmowej kilkadziesiąt osób, które korzystały z porad udzielanych przez dr Macieja Ślesickiego, a dzięki transmisji on-line, Targowisko Twórczości docierało do szerszego grona odbiorców.


O godzinie 14.00 rozpoczął się wykład Barbary Hasiak z Departamentu Produkcji Fabularnej TVN, która opowiadała o współpracy redaktora ze scenarzystą. Jej prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a zebrani słuchacze dowiedzieli się w jaki sposób przygotowywać swoje projekty do prezentacji producentom oraz jak bardzo projekty zmieniają się, począwszy od pierwszej wersji, po wersję produkcyjną.

Ostatnim punktem programu był Masterclass scenarzysty i trenera scenariopisarstwa, Jeffa Schechtera, który przyleciał do Polski prosto z Los Angeles. Jeffrey Alan Schechter jest nagradzanym scenarzystą i producentem, jest też autorem bestsellerowej książki „My Story Can Beat Up Your Story!”. Ceniony wykładowca i konsultant scenariuszowy. Pisać dla takich studiów i nadawców jak The Disney Channel, Warner Bros, Universal Pictures, ABC, NBC, The Discovery Channel, Hallmark, Nickelodeon, The Walt Disney Company, BBC.
Jego wykład mistrzowski przyciągnął do Warszawskiej Szkoły filmowej tłumy osób.


Feedback