Blisko 400 studentów, wykładowców i gości specjalnych stawiło się w niedzielny wieczór, 22 lutego, na Oscarową Noc w naszej szkole!

W towarzystwie świetnej muzyki zespołu The Real Gone Tones, dobrego jedzenia i picia - zebrani uczestnicy imprezy trzymali kciuki za nominowany w kategorii krótki dokument film produkcji szkolnej - „Nasza Klątwa”, w reżyserii Tomka Śliwińskiego.

Goście imprezy, wraz z nominowanym do Oscara producentem i kanclerzem Szkoły - Maciejem Ślesickim, śledzili na żywo przebieg rozdania najważniejszych nagród światowej kinematografii. Czekając na werdykt w kategorii najlepszy film nie-anglojęzyczny zgromadzeni goście wstrzymali oddech. W momencie ogłoszenia zwycięstwa „Idy” Pawła Pawlikowskiego nastąpiły owacje na stojąco, uściski i salwy radości.
W kategorii krótki film dokumentalny, w której nominację otrzymała nasza produkcja, statuetkę odebrali twórcy filmu „Crisis Hotline: Veterans Press 1”.  Film produkcji HBO od dawna zajmował pierwsze miejsce w rankingach a temat w nim poruszany jest bardzo aktualny w USA. Gratulujemy i cieszymy się, że "Nasza Klątwa" w tych samych rankingach plasowała się również bardzo wysoko bo na drugim lub trzecim miejscu.

Celebracje w Szkole potrwały do samego rana. Wytrzymałych balowiczów wspierali Red Bull oraz zaGrolsch kultury. Przez całą noc „Naszą Klątwę” oglądać można było w salach kinowych naszej uczelni.

Bardzo dziękujemy głównemu partnerowi imprezy - radiu RMF Classic oraz sponsorom: hiszpańskiej restauracji Jamon, firmie Heliograf, producentowi piwa Grolsch a także mediom: TVN24, TVP Info, Radio Kampus, Polskiemu Radiu, Informacyjnej Agencji Radiowej, Gazecie Wyborczej.

Wspaniale było Was wszystkich gościć i może do zobaczenia za rok. Kto wie...


Feedback