Niepowtarzalna atrakcja podczas konferencji poświęconej zastosowaniu technologii VR w biznesie, nauce i rozrywce. Targi VR Warsaw Day odbędą się 17 listopada w Warszawskiej Szkole Filmowej i Kinie Elektronik. 

- Wejdź w przestrzeń najbardziej znanych dzieł Zdzisława Beksińskiego. Poczuj dostępny dotąd tylko na obrazach artysty, pełen niepokoju klimat, spacerując po surrealistycznych sceneriach z pogranicza jawy i snu - zachęcają Organizatorzy, wydawca magazynu PIXEL oraz bloga RETAIL360.PL. 

Przypomnijmy, że historia rodziny Zdzisława Beksińksiego stała się podstawą dla scenariusza filmu "Ostatnia rodzina", który zwyciężył tegoroczny 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Film Jana P. Matuszyńskiego zdobył  Złote Lwy.

Projekt De Profundis jest w pełni immersyjnym, opartym na wirtualnej rzeczywistości multimedialnym doświadczeniem, pozwalającym widzowi eksplorować wnętrza obrazów Beksińskiego. Podróży towarzyszy ambientowa muzyka oraz klimatyczne dźwięki otoczenia, czyniące doświadczenie jeszcze bardziej realistycznym. Okulary Oculus Rift oraz HTC Vive, na które stworzone zostało doświadczenie, izolują widza od świata zewnętrznego, pozwalając na osobistą podróż wgłąb przestrzeni niezwykłych obrazów.

 

Projekt przygotowany przez studio 11th Dimension zostanie zaprezentowany w strefie VR Expo w ramach VR Warsaw Day 2016. Jesteś zainteresowany? Dokonaj rejestracji przez stronę www.vrwarsawday.com.

 

Feedback