Najlepsza i największa w Polsce specjalistyczna impreza poświęcona sztuce scenariopisarskiej odbędzie się w dniach 3 – 8 kwietnia! Będzie to już 6 edycja organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową festiwalu. 
Wydarzeniu towarzyszy konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego, w którym nagroda główna to aż 20 000 złotych! W tym roku dodaliśmy drugą kategorię - scenariusz etiudy do 30 minut. Do wygrania 5000 zł! Partnerem konkursu jest Krajowa Izba Prodeucentów Audiwizualnych. 

Festiwal dla scenarzystów Script Fiesta jest połączeniem szkoleń, paneli dyskusyjnych, spotkań i warsztatów. Jest to wyjątkowa impreza, która umożliwia twórcom zdobycie wiedzy na najwyższym poziomie, pozyskanie kontaktów branżowych oraz wymianę doświadczeń i różnorodnych koncepcji artystycznych. Odbędą się spotkania z wybitnymi specjalistami nie tylko z Polski, ale także z zagranicy, którzy reprezentują różne środowiska (scenarzyści, dramaturdzy, literaci, aktorzy, reżyserzy, twórcy gier, producenci filmowi, telewizyjni i twórcy niezależni).
Wydarzeniu towarzyszy także Pitch Fiesta, podczas której autorzy mogą nawiązać kontakt z kilkudziesięcioma przedstawicielami stacji telewizyjnych oraz firmami producenckimi.
Udział w festiwalu i wydarzeniach towarzyszących jest całkowicie bezpłatny dla uczestników. Ponadto, z myślą o tych, którzy nie mogą przyjechać do Warszawy, większość wydarzeń festiwalowych transmitowana będzie na żywo w Internecie.

 

O konkursie

 

Konkurs skierowany jest do wszystkich piszących, niezależnie od ich zawodowego dorobku. Konkurs podzielony będzie na dwa etapy – kwalifikacyjny i finałowy. Pierwszy etap będzie całkowicie anonimowy i polega na przesłaniu koncepcji serialu lub etiudy filmowej do 30 minut. Projekty wybrane do drugiego etapu zostaną ogłoszone publicznie, a autorzy przystąpią do rozpisywania szczegółów swoich koncepcji oraz pisania scenariusza pilotowego odcinka własnego serialu, lub etiudy. Drugi etap będzie już miał charakter jawny.
Tegorocznym partnerem konkursu i festiwalu jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.
Zasady konkursu i regulamin już wkrótce!  

Oficjalna strona festiwalu

Facebook

Feedback