Najlepsza i największa w Polsce specjalistyczna impreza poświęcona sztuce scenariopisarskiej odbędzie się w dniach 4 – 8 kwietnia! Będzie to już 5 edycja organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową festiwalu.

Festiwal dla scenarzystów Script Fiesta jest połączeniem szkoleń, paneli dyskusyjnych, spotkań i warsztatów. Jest to wyjątkowa impreza, która umożliwia twórcom zdobycie wiedzy na najwyższym poziomie, pozyskanie kontaktów branżowych oraz wymianę doświadczeń i różnorodnych koncepcji artystycznych. Odbędą się spotkania z wybitnymi specjalistami nie tylko z Polski, ale także z zagranicy, którzy reprezentują różne środowiska (scenarzyści, dramaturdzy, literaci, aktorzy, reżyserzy, twórcy gier, producenci filmowi, telewizyjni i twórcy niezależni).
Festiwalowi towarzyszy konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego (nagroda główna to 20 000 złotych) oraz Pitch Fiesta (9 kwietnia 2016 r.) podczas której autorzy mogą nawiązać kontakt z kilkudziesięcioma przedstawicielami stacji telewizyjnych oraz firmami producenckimi.
Udział w festiwalu i wydarzeniach towarzyszących jest całkowicie bezpłatny dla uczestników. Ponadto, z myślą o tych, którzy nie mogą przyjechać do Warszawy, większość wydarzeń festiwalowych transmitowana będzie na żywo w Internecie.

Program Festiwalu:

 
   
 

Więcej o festiwalu

Lista finalistów konkursu na serial telewizyjny

Feedback