Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza na projekcję filmu "Jestem mordercą" oraz spotkanie z reżyserem Maciejem Pieprzycą i aktorem Mirosławem Haniszewskim. Spotkanie odbędzie się 23 lutego o godz. 18:00 w ramach projektu "Kultura dostępna". 

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film "Jestem mordercą" został okrzyknięty jednym z najlepszych dzieł ostatnich lat i stanowi pożegnanie Pieprzycy ze sprawą Marchwickiego. W 1998 zrealizował dokument o "wampirze z Zagłębia". - Pokazałem, że nie wszystko było tak jak być powinno – wspomina reżyser w wywiadzie dla Onetu. – Doszło do wielu manipulacji, brakowało przekonujących dowodów, a oskarżenie oparto wyłącznie na poszlakach. Historia jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że Zdzisław Marchwicki cały czas kojarzony jest jako największy seryjny morderca kobiet w Polsce. Nie ma drugiej sprawy, w której byłoby tyle wątpliwości, czy skazano właściwą osobę - powiedział w wywiadzie. Film zdobył Złote Lwy w Gdyni 2016 w kategoriach – najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz.

Opis filmu: Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kina Elektronik oraz on-line

Feedback