Wystartowała 6. edycję festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta 2017. Piszesz scenariusze? Zainspiruj się w gronie najlepszych twórców polskiego kina. Dowiedz się, jak kreować wciągające historie, kiedy bohater jest wiarygodny, gdzie szukać producenta. Poznaj ludzi z branży i zdobądź dofinansowanie. Święto polskich scenarzystów potrwa do 8 kwietnia. Organizatorem wydarzenia jest Warszawska Szkoła Filmowa. Opiekę redakcyjną nad festiwalem sprawuje RMF Classic. Patronami medialnymi zostali: TVP Kultura, FilmPRO, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Pixel, audiowizualni.pl, Film&TV Kamera.

Chcesz pisać scenariusze? Poznaj atrakcyjną ofertę kształcenia pod okiem doświadczonych scenarzystów - Kliknij.

 

- Scenariusz zawsze był miękkim podbrzuszem polskiego filmu. Cieszę się, że Script Fiesta spotyka się z uznaniem twórców i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę scenarzystów - powiedział podczas otwarcia Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej i gospodarz Targowiska Twórczości Maciej Ślesicki. - Targowisko to jest otwarty warsztat, podczas którego poddaję dokładnej analizie teksty uczestników. W tym roku mamy bardzo wysoki poziom, momentami nie miałem powodów, aby się do czegoś doczepić. Teksty były bardzo dobre i cieszę się, że festiwal skręca w kierunku merytorycznej dyskusji. Do konkursu zgłoszono podczas 100 scenariuszy, ale żadnego nie wyrzuciłem za okno. To oznacza, że impreza nam się profesjonalizuje - dodał.

Formuła Script Fiesty czerpie z programu studiów wyższych na kierunku "Scenariopisarstwo Podyplomowe", który znajduje się w ofercie Warszawskiej Szkoły Filmowej. Elementem wyróżniającym jest skupienie się na opanowaniu umiejętności pisania w wielu formatach i gatunkach. Oprócz warsztatu, studenci opanowują zasady funkcjonowania na rynku. - Studia adresowane są do ludzi dojrzałych, najlepiej z doświadczeniem literackim. Uczestnicy zajęć poznają realia pracy z producentem, zdobywają umiejętność wprowadzania korekt, dowiadują się, gdzie pozyskać dofinansowanie - tłumaczyła Ewa Pytka.

Udział w festiwalu Script Fiesta jest bezpłatny. Jeżeli nie możesz wziąć udziału, oglądaj nas online. Na kanale YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej można znaleźć zapis każdego dnia wydarzenia.

 Script Fiesta - Dzień 1

Script Fiesta - Dzień 2

Script Fiesta - Dzień 3

 

 

Script Fiesta 2017 - Program wydarzenia

 

Feedback