Filmy studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej zostały uznane za najlepsze krótkometrażowe tytuły podczas tegorocznej edycji Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych podczas 8. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa BrzegiAlkowi Pietrzakowi gratulujemy wygranej pierwszego miejsca filmem "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" oraz Julii Rogowskiej i Magdzie Załęckiej za zajęcie II miejsca etiudą "Gorzko, gorzko". Oba filmy znalazły się w grupie aż pięciu tytułów z naszej szkoły, które powalczyły o główną nagrodę podczas Konkursu Młodego Kina na tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, jednego z najważniejszych polskich wydarzeń filmowych.

Nagrodzona pierwszą nagrodą produkcja "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" to ciepła opowieść o trudnych relacjach rodzinnych. Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

"Gorzko, gorzko" to niecodzienna komedia pomyłek z dużą dawką ironii oraz wybuchowej mieszanki angielskiego i czeskiego poczucia humoru, w której piętrzą się tragikomiczne i groteskowe sytuacje. Włodek, główny bohater, od lat organizuje imprezy okolicznościowe. Niefortunna pomyłka sprawia, że musi wyprawić wesele i pogrzeb jednocześnie.

Feedback